Semplice Quartet Konseri

Semplice Quartet

Genç oda müziği topluluğu Semplice Quartet 6 Mayıs 2014 saat 18:00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda konser verecektir. Etkinlik Ücretsizdir.

Murat Erginol  1.keman
Yaren Budak    2.keman
Beste Tıknaz Modiri  viyola
Yılmaz Bişer  viyolonsel

Program:
F.Mendelssohn  Fa minör Kuartet No.6 Op.80
J.Turina  ‘La Oracion Del Torero (Boğa Güreşçisinin Duası) Op.34
C.Debussy  Yaylı Kuartet Sol minör Op.10

Semlice Quartet
Semplice Quartet; dört iyi arkadaş tarafından, birlikte daha çok vakit geçirmek ve aldıkları keyfi sahneye taşımak amacı ile kurulmuştur.
İlk konserini Mart 2009’da Süreyya Operası’nda gerçekleştirmiştir. Henüz çok yeni bir grup olmasına rağmen, İstanbul’un önemli salonlarında konserler vermiş, radyo programlarına konuk olmuş, otoritelerin ve basının dikkatini çekmiştir. Semplice Quartet, sanatın sonsuzluğunun bilinciyle, Avrupa ve Amerika’dan, konusunda uzman kişiler ile çalışmalar yapmış, kuartet repertuvarına ek olarak diğer enstrümanlarla ortak çalışmalarda bulunmuştur.

Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklara ve gençlere klasik müzik kültürünün aşılanması amacıyla, birçok okulda eğitim ve tanıtım konserleri vermiştir.
Kısa sürede gösterdiği başarılarla dikkatleri üzerine çeken Semplice Quartet, Ekim 2009’da, TÖSED’in davetlisi olarak Belçika’ya gitmiş ve Büyükelçimiz Sn. Murat ERSAVCI himayesinde bir konser vermiştir. Brüksel Kraliyet Akademisi’nde gerçekleştirilen bu konser, Belçika basınında büyük övgülerle yer almıştır. Çok başarılı bulunan bu konserin ardından Semplice Quartet, 2011 baharında Brüksel Oda Orkestrası önünde solist olarak yer almak üzere davet edilmiştir.
2010 yazında Amerika’da önemli oda müziği festivallerinden olan Apple Hill Chamber Music Center tarafından ders vermek ve konserler yapmak üzere Young Artist Programı’na davet edilmiştir.Ayrıca Pakistan’daki Türk Büyükelçiliği tarafından da 2010 sonbaharında bir konser için davet almıştır.
Günümüze kadar çeşitli şehirler, festivaller ve konser salonlarında konserler veren Semplice Quartet aktif bir şekilde yoluna devam etmektedir.
Semplice Quartet’in gelecekteki amacı; Türkiye’de oda müziğini tanıtmak, farklı sanatçılarla ortak çalışmalarını sürdürmek, sosyal sorumluluk projeleri ile özellikle daha çok çocuğa klasik müziğin ulaşmasını sağlamak, ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil etmek, ama hepsinden önemlisi, birlikte müzik yaparken aldıkları keyfi devam ettirmek ve bunu da dinleyiciye aktarmaktır…

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorumlarınız bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x