Barok Keman Workshop

Aliona_Piatrouskaya_Kalechyts

20. Uluslararası İstanbul Barok Festivali kapsamında, barok kemancı Aliona Piatrouskaya Kalechyts bir workshop gerçekleştirecektir. Workshop, 07 Mayıs 2014 Çarşamba, saat 14.00 – 17.00 Özel Pera Öğrenci Etüt Merkezi’nde. (Beşiktaş)

Aliona Piatrouskaya Kalechyts

Belarus’un Minsk kentinde doğdu. 4 yaşından itibaren keman çalmayı düşledi ve bu arzusunu 6 yaşına geldiğinde gerçekleştirdi. Prof. V. Zelenin ile keman çalıştığı Minsk Müzik Koleji’nden mezun olduktan sonra 2007’de Minsk Müzik Akademisi’ne devam etti. Ertesi sene Avusturya’da Graz Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’ne kabul edildi.
Konsertist diploması alanında A. Schittenhelm ile çalışarak master derecesi aldı. 2012’den itibaren Prof. Dario Luisi ile Graz Johann Joseph Fux Konservatuvarı’nda barok keman çalıştı. Halen eğitimine Graz Üniversitesi’nde Prof. Susanne Scholz ile devam etmektedir.
Gerek solist gerek topluluk üyesi olarak pek çok uluslar arası festival ve yarışmaya katıldı. Bunlar arasında Bahreyn Oda Müziği ve Orkestra Yarışması ile Birincilik Ödülü aldığı Polonya’da Pieśń Naszych Korzeni adlı Eski Müzik Festivali sayılabilir.
Aliona, EUphony Orchestra (1. Grup Şefi), Ulusal Hollanda Gençlik Orkestrası (NJO – 2. Grup şefi) gibi gençlik orkestralarının üyesi olmuştur. Bunu yanı sıra Graces and Voices adlı toplulukta solist olmakla beraber kurucusu olduğu Trio Kalechyts, Contrasto Armonico, Graz Oda Orkestrası (Grazer Kammerorchester), Orchester Con Fuoco, Orchestra 1756 gibi toplulukların üyesidir. Sanatçı Graz Operası’nda da çalmaktadır. Bunun dışında Letonya, Finlandiya, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İtalya ve Bahreyn gibi ülkelerde pek çok defa konserler vermiştir.

Performansçı: 50 TL – Öğrenci: 20 TL – Pasif katılımcı: 25 TL

Workshoplara katılmak ve ayrıntılı bilgi edinmek için: 0212 237 37 42

*Avusturya Kültür Ofisi’nin desteği ile

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorumlarınız bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x