17. Uluslararası Ankara Caz Festivali

caz-festvali-logosu

17. ULUSLARARASI ANKARA CAZ FESTİVALİ 7 MAYIS’TA BAŞLIYOR

Uluslararası Ankara Caz Festivali 7 Mayıs 2014 akşamı, saat 20.00’de M.E.B. Şura Salonu’nda yapılacak Basın Resepsiyonu, Plaket Töreni ve Açılış Konseri ile yazı selamlayacak.

15 Haziran’a kadar vokal temasıyla müthiş sesleri ağırlayacak olan festivalde,  müzikseverler dünyanın ünlü caz yıldızlarının yanı sıra Türk cazının güçlü isimlerini dinleme şansı bulacaklar.Festivalin açılış konseri Türkiye’deki caz vokallerinin buluştuğu bir yıldızlar geçidi olacak. Festival geleneği bu yıl da bozulmuyor ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Cazın Kartalları Orkestrası görkemli bir konserle caz severleri selamlıyor.

Cazın Kartalları’na eşlik edecek yıldız isimlerse ilk kez festival sahnesinde bir araya gelecek. Eşlik edecek ismler arasında; trombon ve vokal alanında caza gönül vermiş bir müzisyen ve akademisyen Aydın Kahya, Jazz İstanbul albümleriyle hayranlık uyandıran bir ses Jülide Özçelik, Berklee College of Music’ten derece ile mezun olmuş ödüllü bir caz yıldızı Meltem Ege, Türkiye’de caz vokal denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri ve Ankara’nın gururu Sibel Köse, dünya çapında bir doğaçlama ustası Yıldız İbrahimova ve oyunculuktaki ustalığı vokal tekniğine yansımış duru bir ses Zuhal Olcay bulunuyor.

Bu sene Ankara Caz Derneği’nin TEMA Vakfı ile başlattığı projeyle Caz Ormanı’mıza kavuşuyoruz.  17. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında müzikseverlerin alacağı her bilet, 1 fidan değerinde. Bilet ücretlerinden temin edilecek 5 TL ile, Ankara Caz Derneği aracılığı ile TEMA Vakfı’na bağışta bulunuluyor.

Dünyadan yıldızlar da yine festival sahnesinde olacak. Caz ve soul müziğin ipek sesli tenoru, Arif Mardin’in son keşfi Raul Midon, 10 Haziran’da, saat 20.30’da, ODTÜ Kültür Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda ilk kez Ankara sahnesinde. 1999’dan bu yana hit olmuş yedi albüm kaydeden Midon’u “öyle bir özgürlük ve zevkle çalıyor ki sanki elleri gülümsüyor” diye anlatıyor dünya basını.Görme engeli sadece önyargıları kırıp geçmesine vesile olmuş, kendine has vokal ve gitar tekniği ile tek kişilik ve benzersiz bir orkestra olan Raul Midon’un konser performansını izlemek için gün saymaya başladık bile.

Yeni nesil caz dünyasının parlayan kadın vokali Aga Zaryan da 12 Haziran, saat 20.30’da ODTÜ Kültür Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda dinleyicilerle buluşacak. Klasik caz tınılarını büyüleyici sesiyle günümüze taşan Polonyalı sanatçı daha önceki İstanbul konserleriyle Türkiye’de sadık bir dinleyici kitlesi edinmişti. Bu yıl Polonya – Türkiye İlişkilerinin 600. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ankaralı dinleyicilerle buluşuyor.

Portekiz’in caz dünyasına muhteşem armağanı, yetenekli söz yazarı ve caz müzisyeni Luisa Sobral bize “ilk dinleyişte aşk”ı yaşatmak için ilk kez Ankara’da. 28 Mayıs’ta, saat 20.30’da, ODTÜ Kültür Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda dinleyicilerle buluşacak olan Sobral’ın yumuşak sesi, dingin, romantik, otantik tarzı ve pozitif enerjisi ile dolu canlı performansı bütün dünyada beğeni topluyor. Eleştirmenlerin Portekiz’in Billie Holiday’i diyerek övdüğü 26 yaşındaki genç müzisyeni, 17. Uluslararası Ankara Caz Festivali’nde ağırlamaktan mutluyuz.

Türkiye’de çok geniş bir hayran kitlesine sahip grup Pink Martini yepyeni şarkılarının dünya prömiyeri ile bu defa, 22 Mayıs‘ta, Congresium Ankara’da, saat 20.30‘da 17. Uluslararası Ankara Caz Festivali için sahne alıyor. Samurayların aşk şarkılarından 1930’ların Küba müziğine, Fransız şansonlarından Brezilya sokak şarkılarına kadar dinlemesi en keyifli müzikleri tozlu raflardan bulup çıkarıyor. Pink Martini, China Forbes’un büyüleyici sesiyle yine hafızalardan silinmeyecek bir konsere imza atacak.

Ayrıca Torsten Goods’un soul ve R&B etkileri taşıyan sıcak sesi ve George Benson’dan ilham alan gitar tınıları ile 4 Haziran saat 22.00’de IF Performance Hall’de; Music Matters ödülünün sahibi Ntjam Rosie’nin, “maceracı” repertuarı ve enerji dolu şarkıları 13 Haziran saat 20.30’da, CerModern’de bizimle olacak. Katıldığı uluslararası yarışmalardan altın madalyalarla dönmüş çok sesli müziğin gülümseyen yüzü Boğaziçi Caz Korosu da 24 Mayıs saat 20.30’da Bilkent Konser Salonu’nda bizlerle.

Bu yıl Samm’s Bistro 7 konsere ev sahipliği yapıyor. Caz standartlarının çok sesli aranjmanlarını orkestra eşliğinde yorumlayan Dolce Caz Vokal Grubu festivalin ikinci gününde, 9 Mayıs’ta, saat 20.30’da sahne alacak. Şenay Lambaoğlu, 14 Mayıs günü, saat 20.30’da yeni projesi ‘Zarf Tümleci’nden de şarkıları paylaşacağı konseriyle bizlerle olacak. 15 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.30’da Türkiye’deki çok sesli cazın en iyi temsilcilerinden biri A Capella Boğaziçi sahneye çıkacak. 2007 Nardis Caz Vokal Yarışması’ndaki başarısıyla caz camiasına adını duyurmuş olan Ülkü Aybala Sunat, 16 Mayıs’ta Samm’s Bistro’da dinleyebileceğimiz isim. Caz ve Türk halk müziğinin ezgilerini birarada dinlemek isteyenlerle 27 Mayıs’ta, 20.30’da Pınar Dönmez Band’in performansında buluşmalıyız. Türkiye’nin ilk soul albümü Moments’ın sahibi Dilek Sert Erdoğan da 29 Mayıs akşamı, saat 20.30’da 17. Uluslararası Ankara Caz Festivali’nde sahne alacak isimlerden. Şirin Soysal ve Bora Çeliker’in, 2013’te başlattıkları gitar – vokal duo projesini, Janusz Szprot Trio ortaklığı ile ilk kez 30 Mayıs, saat 22.00’de dinleyeceğiz.

Festival programında 2012’de kaybettiğimiz değerli müzisyen, besteci, yazar ve müzik eleştirmeni İlhan Mimaroğlu için de bir anma gecesi yer alıyor. Elektronik ve atonal müziğin öncü isimlerinden olması sebebiyle de dünya müzik tarihinde saygın bir yere sahip Mimaroğlu’na Ayşegül Kuş Durakoğlu ve Kerem Görsev’in notalarıyla, 14 Haziran akşamı, saat 20.30’da Bilkent Konser Salonu’nda saygılarımızı sunacağız.

Daha önceki festivallerde de Ankaralıların coşkuyla alkışladığı Ayhan Sicimoğlu ve Kerem Görsev bu defa son projeleri ile 15 Haziran’da saat 20.00’de, ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri’nde festivalin kapanışını yapacaklar. Bu efsane isimlere vokalde son dönem Türk cazının en sevilen seslerinden Elif Çağlar ve Latin All Stars’ın solisti Suami Ramirez eşlik ediyor.

Toplamda 25 konser 185 sanatçıyla dinleyicisine unutulmaz anlar yaşatacak olan festivalin biletleri http://www.mybilet.com/chart/ankara-caz-festivali/ adresinden alınabilir.

Ayrıntılı bilgi için:

Tel:    +90 (312) 446 27 33, +90 (312) 448 03 43

Fax:    +90 (312) 448 03 85

Mobil:  +90 (549) 401 16 97

E-mail: [email protected] [email protected]

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

14 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Here you will find 27104 more Info on that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
5 ay önce

… [Trackback]

[…] Read More here on that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
5 ay önce

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
5 ay önce

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
6 ay önce

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
6 ay önce

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
6 ay önce

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Here you can find 49012 more Info to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
7 ay önce

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
7 ay önce

… [Trackback]

[…] There you will find 51909 more Info to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
8 ay önce

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] There you can find 19122 additional Info to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
9 ay önce

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
9 ay önce

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
10 ay önce

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

Pag-sign Up
10 ay önce

Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good. https://accounts.binance.com/ph/register?ref=OMM3XK51

trackback

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback
11 ay önce

… [Trackback]

[…] There you will find 24592 more Information on that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

gate.io
11 ay önce

I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

hurdacı
hurdacı
11 ay önce

İstanbul’da adresten hurda alımı yapan ve hurdaların değerini nakit olarak ödeyen profesyonel hurdacı firmamız, hem Avrupa yakasındaki ilçelerden hem de Anadolu yakasındaki ilçelerden hurda alımı gerçekleştirmektedir. Amacımız, hurda malzemelerin doğru bir şekilde geri dönüşümüne katkıda bulunmak ve çevreye olan etkilerini en aza indirmektir.

Firmamız, hurda bakır, hurda alüminyum ve hurda kablo gibi çeşitli hurdaların alımını yapmaktadır. Bakır, alüminyum ve kablo gibi malzemelerin geri dönüşümü, enerji tasarrufu sağlamanın yanı sıra doğal kaynakların korunmasına da katkıda bulunur. Bu nedenle, müşterilerimize güncel hurda fiyatlarıyla nakit ödeme imkanı sunarak, hurdalarını değerlendirmelerine yardımcı olmaktayız.

Tonajlı hurda alımlarına öncelik vermemizin nedeni, endüstriyel işletmelerin ve büyük projelerin daha büyük hacimde hurda malzemelere ihtiyaç duymasıdır. Firmamız, bu tür alımlarda hızlı ve etkili hizmet sunarak işletmelerin hurdalarını kolayca bertaraf etmelerine yardımcı olur.

Hurdaların doğru bir şekilde toplanması, ayıklanması ve geri dönüşüm sürecine dahil edilmesi, çevrenin korunması ve sürdürülebilir bir gelecek için önemlidir. Profesyonel hurdacı ekibimiz ve uygun ekipmanlarımızla hurda alımı sürecini titizlikle yönetiriz. Ayrıca, müşteri memnuniyetini ön planda tutarız ve hızlı, güvenilir bir hizmet sunarız.

Eğer İstanbul’da hurdalarınızı adresinizden almak ve nakit ödeme almak isterseniz, şirketimizle iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadromuz hurda malzemelerinizi değerlendirmek ve size en iyi hizmeti sunmak için hazır beklemektedir. Çevrenin korunmasına ve geri dönüşüm sürecine katkı sağlamak için sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

gate.io
11 ay önce

The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you. https://www.gate.io/vi/signup/XwNAU

trackback

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Find More Info here on that Topic: kemancilar.net/17-uluslararasi-ankara-caz-festivali/ […]

gateio bekleyen gözden geçirme

I am a website designer. Recently, I am designing a website template about gate.io. The boss’s requirements are very strange, which makes me very difficult. I have consulted many websites, and later I discovered your blog, which is the style I hope to need. thank you very much. Would you allow me to use your blog style as a reference? thank you!

Utwórz konto na Binance

I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

creek gate io
1 yıl önce

After reading your article, I have some doubts about gate.io. I don’t know if you’re free? I would like to consult with you. thank you.

14
0
Yorumlarınız bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x